Warsztaty na Dzień Ojca

Już w sobotę 29.06 w Centrum Słowo warsztaty Ojcostwo w biegu.

Pięć godzin warsztatów psychologicznych dla ojców, którzy chcą pogodzić Ojcostwo przez duże „O” z wymaganiami pędzącego świata. To okazja, by przegadać problem godzenia ról, zobaczyć go z innej perspektywy, nauczyć się wykorzystywać cenny czas i budować relację z dziećmi.

 

Klub Rodzica
warsztaty, podczas których szlifować będziemy kompetencje rodzicielskie. Jak wychować pewne siebie, szczęśliwe, przyjazne wobec innych i kreatywne dziecko? Ja radzić sobie z codziennymi trudami i wyzwaniami, jakie przynosi dorastanie? Jak rozmawiać z dziećmi? I przede wszystkim - jak być rodzicem i być szczęśliwym, spełnionym człowiekiem, żyjącym w harmonii ze swoją rodziną.
Grupa się formuje – zapraszamy do kontaktu i zapisów!

Grupa rozwojowo-doradcza dla Rodziców Edukacji Domowej
zapraszamy rodziców ED z Poznania i okolic do wspólnego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń, trudności i radości kształcenia swoich dzieci. Spotkania, w zależności od potrzeb i chęci uczestników, mogą przybrać również formę warsztatów rozwojowych. Uczestniczy w nich psycholog-moderator. Centrum Słowo chce przysłużyć się integracji środowiska i stworzenia dla rodziców ED przestrzeni do dzielenia się, bycia razem i rozwoju.
Grupa się formuje - do kontaktu i zapisów!

Proponujemy także Pakiet na Szóstkę
Intensywne warsztaty tematyczne:

„Dzieci, przestańcie się kłócić” - dla rodziców, którzy są zmęczeni kłótniami pomiędzy rodzeństwem, chcą dowiedzieć się, jak i kiedy 
interweniować, a kiedy dziecięcymi kłótniami się nie przejmować; jak nauczyć dzieci dojrzale rozwiązywać konflikty i osiągać kompromis.

„Moje dziecko się boi” - Każde dziecko czegoś się boi. Strach przed potworami spod łóżka i strach przed lekarzem, strach przed zwierzętami i przed samodzielnym zasypianiem, strach przed publicznym występowaniem i przed samotnością – w dzieciństwie pojawiają się różne lęki. Jak wspierać dziecko, które się boi? Jak reagować na różne dziwne niepokoje dziecka? Jak rozpoznać, kiedy lęk staje się przesadny? Jak dodać dziecku otuchy, pewności i odwagi? To tematy, którym poświęcone jest spotkanie.

„Mały złośnik i my” - warsztat poświęcony problemowi dziecięcej (i rodzicielskiej) złości. Czy dziecku wolno się złościć? Jak reagować na wybuchy złości u dziecka? Jak uczyć je kontroli ekspresji uczuć i zrozumienia ich źródła? Czy można złościć się i być w porządku? I jak złość wykorzystać na korzyść dziecka i rodziny.

„Będzie nas więcej” - kiedy rodzina się powiększa, rodziców czeka wiele zadań. Jak powiadomić dziecko, że będzie nas więcej? Na co zwracać uwagę, żeby wesprzeć malucha, który ma być starszym bratem lub siostrą? O możliwych trudnościach i sposobach radzenia sobie z nimi, gdy dzieci uczą się być starszym rodzeństwem.

„Trudne pytania, łatwe odpowiedzi” - warsztat przeznaczony poznaniu sposobów rozmowy z dzieckiem na trudne i krępujące nas tematy.

„Ojcostwo w biegu” - warsztat dla ojców, którzy chcą dowiedzieć się jak efektywnie i w pełni wykorzystać każdą cenną minutę dnia, jaką mogą spędzić ze swoim dzieckiem.

„Rozwojowa mama” - warsztat dla szczęśliwej mamy: bo dobra mama to szczęśliwa mama - kobieta, która potrafi zadbać też o swój własny rozwój. Na warsztatach poznasz siebie głębiej, odkryjesz niewykorzystane pokłady energii oraz docenisz najważniejszą rolę świata – rolę matki. 

„Najmniejszy człowiek – psychologia niemowlęcia” - warsztaty kompetencji dla młodych rodziców – to uzupełnienie tradycyjnych zajęć ze szkoły rodzenia. Dziecko to członek rodziny już od najwcześniejszych dni – warto zwrócić uwagę na więź pomiędzy nim a rodzicami, poznać jego potrzeby, przygotować się na wyzwania rozwojowe, jakie staną przed rodzicami… a najlepiej zrobić to w gronie innych młodych rodziców, którzy zmagają się z podobnymi sprawami i w atmosferze dobrej zabawy. Warsztaty to trzy trzygodzinne spotkania poświęcone kolejno okresowi prenatalnemu, pierwszemu i drugiemu półroczu niemowlęctwa.