Profesjonalnie

W Centrum Słowo skorzystasz z konsultacji z psychologiem oraz psychoterapii. Prowadzimy psychologiczne warsztaty rozwojowe dla różnych grup.

Centrum Słowo to również psycholog dziecięcy - pomoc psychologiczna i terapia dla dzieci i młodzieży. Metodę pracy dostosowujemy do potrzeb osób, z którymi się spotykamy. Terapię dorosłych (osób indywidualnych, par, rodzin) prowadzimy w nurcie systemowym, który bierze pod uwagę wzajemne wpływy całej rodziny na każdego z jej członków i umożliwia spotkania terapeutyczne w gronie rodzinnym. Nasi terapeuci specjalizują się w kierunkach: psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym i systemowym.

Stale podnosimy kwalifikacje, szkoląc się i poddając naszą pracę specjalistycznemu monitoringowi i superwizji. Opieramy się na standardach zawartych w Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Nasze wartości

Centrum Słowo stawia sobie wysoki standard dążenia do obiektywizmu, otwartości i szacunku wobec drugiego człowieka. Filozofię ośrodka stanowią wartości chrześcijańskie. Co to oznacza w praktyce? Traktowanie człowieka jako całości, składającej się z psychiki, ciała i ducha. Docenienie wagi rodziny i płci. Branie pod uwagę zarówno samorealizacji, jak i odpowiedzialności oraz wartości rezygnacji z siebie; równowagę między rozpoznaniem i realizacją potrzeb, a braniem pod uwagę innych i ich dobra. Wyznajemy zasadę, że w profesjonalnej pracy psychologa i psychoterapeuty nie ma miejsca na narzucanie światopoglądu. 

Pomagamy każdemu, niezależnie od jego poglądów, cech czy sytuacji osobistej. Każda osoba, z którą się spotykamy, jest wyjątkowa i zasługuje na indywidualne traktowanie. W Słowie nie dostaniesz prostej diagnozy po jednym teście. Nie jesteś kolejnym interesantem w kolejce. Celem naszej pracy jest dobro człowieka w każdym wieku – jego rozwój i harmonia wewnętrzna, samoakceptacja oraz świadome i realistyczne postrzeganie rzeczywistości. 

Dostosowani do potrzeb

Przyjmujemy w zróżnicowanych godzinach. Chcesz lub musisz przyjść z małym dzieckiem – zaaranżujemy dla niego przytulne miejsce do zabawy. Zależy Ci na rozmowie z wychowawcą Twojego dziecka lub przeprowadzeniu obserwacji w szkole czy przedszkolu – wybierzemy się tam. Masz pomysł na zajęcia grupowe – stworzymy dla Ciebie scenariusz na wybrany temat i przeprowadzimy je na miarę Twoich potrzeb. Masz jeszcze inną potrzebę? Zadzwoń i porozmawiajmy o tym.

Z pasją i zaangażowaniem

Nasza praca to nasza pasja. Lubimy to, co robimy.  Chcemy przybliżać treści psychologiczne w formie warsztatów, szkoleń, porad i konsultacji. Wierzymy, że wiedza i umiejętności, przekazane w odpowiedni sposób, mogą czynić życie lepszym. Nie poddajemy się łatwo – wykorzystujemy ogromne pokłady pomysłowości. Czerpiemy z dobrych, sprawdzonych wzorców, będąc na bieżąco z postępami w psychologii.

Z empatią i z uśmiechem

Psychologia to nie tylko nauka, ale też sztuka bycia w kontakcie z drugim człowiekiem. Każdy z nas jest inny i potrzebuje czegoś innego. To, co łączy każdą sytuację – niezależnie od Twojego problemu – to nasze przyjazne podejście. Psychologia jest poważna, a nie ponura. Tam, gdzie pracujemy nad rozwojem Twojej wiedzy – podczas coachingu, szkoleń i warsztatów psychologicznych – robimy to też na wesoło. Z szerokimi horyzontami. Oferujemy usługi zewnętrzne firmom, instytucjom i stowarzyszeniom. Osobom zainteresowanym współpracą, którym bliskie jest nasze podejście do świadczonych usług, udostępniamy pomieszczenia naszego Centrum.

Wolnorynkowo

Centrum Słowo działa w oparciu o ideał rynkowy. Utrzymujemy się z pieniędzy wydawanych przez naszych klientów dobrowolnie. Nie pobieramy dotacji państwowych i staramy się nie korzystać z innych form budżetowania z podatków. Nasze ceny kształtujemy tak, by odzwierciedlić prawdziwe zapotrzebowanie na nasze usługi i uprzystępnić je każdemu. Chcemy, żeby Ciebie, Twoją rodzinę, firmę czy wspólnotę było stać na wsparcie i na rozwój. Dlatego możesz negocjować ceny w Słowie, zwłaszcza przy dłuższej współpracy.