Aleksandra Skotnik

Aleksandra Skotnik psycholog Szczecin

Psycholog, psychoterapeuta integracyjny

 

Nr tel. 663 044 151

 

Psycholog z uprawnieniami pedagogicznymi, psychoterapeuta integracyjny w trakcie 4,5-letniego kursu psychoterapii pod kierownictwem dr hab. Andrzeja Cechnickiego atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W trakcie Studium Doktoranckiego na Wydziale Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Poza pracą w gabinecie, pracuje jako psycholog na Oddziale Psychiatrycznym SPZZOZ w Gryficach. Doświadczenie kliniczne zdobywa również poprzez pracę z dziećmi i ich rodzicami w Klinice Pediatrii, Hemato-Onkologii i Gastroenterologii Dziecięcej SPK Nr 1 PUM w Szczecinie oraz w trakcie stażu na Oddziale Neurologicznym, Oddziale Udarowym w SPWSZ w Szczecinie.

Pracowała także w Krajowym Towarzystwie Autyzmu oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 9 w Szczecinie.

Regularnie poszerza swoją wiedzę oraz umiejętności poprzez udział w konferencjach i szkoleniach, a swoją pracę poddaję superwizji. Psychoterapia integracyjna pozwala jej dopasować metodę pracy do indywidualnych potrzeb i zasobów klienta. W swojej praktyce kieruję się również kodeksem etyki zawodowej.

Pracuje terapeutycznie z dziećmi i młodzieżą, przeżywającymi trudności związane z adaptacją do zmiennych warunków, emocjami lub komunikacją z otoczeniem. Oferuje wsparcie osobom dorosłym z problemami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach oraz w sytuacjach trudnych i kryzysowych. Udziela konsultacji z zakresu wsparcia rozwoju dziecka oraz pracy nad zachowaniami trudnymi.

Przeprowadza ocenę funkcji poznawczych, która jest badaniem obszarów takich jak uwaga, pamięć, zdolności wzrokowo- przestrzenne, czy funkcje językowe. Poszerzonym badaniem jest pełna diagnostyka neuropsychologiczna, która jest bardziej szczegółową oceną funkcjonowania poznawczego badanego. Jej wynik pozwala na stworzenie ewentualnego planu ćwiczeń. Po przeprowadzeniu oceny funkcji poznawczych lub diagnostyki neuropsychologicznej klient otrzymuje wyniki w postaci pisemnej opinii.

Prywatnie kochająca zwierzęta, książki, herbatę i góry.

 

Powrót do Naszego Zespołu